POMYSŁY NA OGRÓD OD STRONY ULICY WSPIERANY PRZEZ ZBIORNIK NA WODĘ

Gdy w Twojej posiadłości nie ma wystarczająco dużo miejsca, a trawnik nie może wyglądać mniej nudno, można założyć obfity ogród przy ulicy. Jest to możliwe nie tylko poprzez przestrzeganie tych samych zasad, które obowiązują przy zakładaniu zwykłego ogrodu przydomowego, takich jak uprawa bogatych krzewów, wyróżniających się liści i drzew liściastych, ale także poprzez uwzględnienie następujących pomysłów. Gdy naziemne zbiorniki na deszczówkę nie mogą pojawić się na Twoim trawniku, wybierz to rozwiązanie.

Apel całoroczny z rabatami kwiatowymi

Czy to z powodu negatywnej prasy dotyczącej tradycyjnej trawy darniowej, która pochłania dużo wody i wymaga dużej ilości chemikaliów do uprawy, czy też z powodu ogromnej pochwały, jaką otrzymują ogrody społecznościowe, coraz więcej właścicieli domów zamienia swoje przednie trawniki na rabaty kwiatowe. Ten szczególny trend jest najbardziej widoczny w mieście i na przedmieściach, gdzie ruch pieszy może być źródłem zachęty.

Całoroczny apel z wiecznie zieloną paletą

Jednym z najlepszych sposobów, aby Twoja przestrzeń od strony ulicy wyglądała przyjaźnie i zachęcająco, jest sprawienie, by była pełna krzewów, kwiatów, artykułów spożywczych, a nawet drzew ozdobnych. Aby ta przestrzeń wyglądała przyjazna i przyjazna przez cały rok, należy tam sadzić rośliny zimozielone. Należy unikać trawy, a przestrzeń musi być wypełniona osobistymi akcentami, zwłaszcza dziwacznymi dziełami sztuki ogrodowej i dziwacznymi ogrodzeniami. Podziemne zbiorniki na deszczówkę mogą pomóc utrzymać rośliny w odpowiednim nawodnieniu.

Całoroczny Apel Z Hortensją

Piękny ogród zwykle rodzi pytania, takie jak ilość czasu, jaką właściciel domu spędza na pielęgnacji ogrodu. Na szczęście możliwe jest utrzymanie ogrodu tylko przez pół godziny rano, a jedynymi czynnościami jest ciągnięcie i martwienie się, oprócz podlewania ogrodu deszczem, który był przechowywany w małym zbiorniku na wodę . Jedyne, co musisz zrobić, to: wybrać łatwe w utrzymaniu rośliny i sprawić, by krzewy stały się centralnym elementem projektu ogrodu.

Ogrodnictwo pod słońcem z tropikalnymi liśćmi

Jeśli chcesz zbudować ogród, który wykorzystuje naturalne światło słoneczne w Twojej okolicy, wiedz, że najlepszym rozwiązaniem byłoby ustawienie tropikalnych liści w wybranym lub najbardziej odpowiednim miejscu.

Inne praktyczne wybory do ogrodu wykorzystującego naturalne światło słoneczne

Powolni hodowcy, tacy jak bukszpan i klon japoński, są również uważani za praktyczne wybory do małego ogrodu, który wykorzystuje naturalne światło słoneczne.

Pogrubione liście w warstwach

Odcienie zieleni ułożone na wielu warstwach tworzą projekt, który jest subtelny, a jednocześnie żywiołowy. Jeśli jednak chcesz, aby projekt był bardziej złożony, wybierz różne rośliny z liśćmi i cechami, które mają różne kształty, rozmiary i wzory. Skupienie się na kolorze nie jest konieczne przy żadnym z tych podejść.

Tworzenie przyciągającego wzrok wyświetlacza z pogrubionymi liśćmi

Kontrast między relaksującymi i żywymi kolorami to jedno z rozwiązań, które sprawia, że ​​wyświetlacz przyciąga wzrok. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego kontrastu jest ustawienie dużej ilości zieleni, a następnie mniejszej liczby kwiatów lub roślin o żywych kolorach. I podczas zakładania swojego bogatego w kontrast ogrodu, możesz dodać kontrast między roślinami o tym samym kolorze, na przykład dodając rośliny o jaśniejszym odcieniu różu do roślin o ciemniejszym odcieniu różu.

Zamieszka wielu kolorów

Chociaż prawdą jest, że ogrody wyglądają świetnie, gdy stosuje się określony schemat kolorów, nie oznacza to, że naprawdę musisz trzymać się tego lub innego schematu kolorów. Nieustraszony, szaleńczy pokaz kolorowych roślin może ożywić ogród, nadając mu bardziej stymulujący wygląd. Dzieje się tak oczywiście pod warunkiem, że wybrane rośliny są zgrupowane i mają takie same wymagania dotyczące światła, wody, gleby i cienia.

Nie zapomnij zaopatrzyć się w biologiczne oczyszczalnie ścieków.