Jak często trzeba pompować lub sprawdzać szambo?

Szamba betonowe i systemy są obecnie szeroko stosowane w wielu domach do odprowadzania ścieków bytowych. Dbanie o nie jest niezbędnym elementem regularnego użytkowania i konserwacji. Według Agencji Ochrony Środowiska co najmniej raz na trzy lata należy zlecić profesjonalistom kontrolę domowego systemu septycznego. Alternatywne systemy powinny być poddawane częstszym kontrolom. Na przykład będą potrzebować kontroli raz w roku, jeśli mają pompy, elektryczne przełączniki pływakowe lub części mechaniczne. Poniżej znajdują się trzy powody, dla których pompowanie i kontrole szamba są kluczowe.

Aby chronić Twoje zdrowie i środowisko

Przepełnienie jest częstym problemem w przypadku szamba mieszkalnego. Problem jest spowodowany nieodpowiednim pompowaniem szamba betonowe lub rutynowym korzystaniem z kanalizacji ze zbyt małym zbiornikiem. Nieoczyszczone ścieki są uwalniane do środowiska w przypadku awarii systemów septycznych i mogą zanieczyszczać pobliskie studnie, zanieczyszczając warstwy wodonośne wód gruntowych i źródła wody pitnej. Zanieczyszczenia stanowią zagrożenie zarówno dla ludzi, jak i otaczającego środowiska. Dlatego konieczne jest dokładne przetestowanie szamba i systemu kanalizacyjnego w domu. Zadzwoń do serwisu septycznego, aby się przyjrzał. Wyślą kamery do szamba, aby upewnić się, że działają prawidłowo i zapobiec przyszłym problemom z przepełnieniem.

Aby określić, czy należy to zmienić

Kontrola systemu septycznego w twoim domu będzie również obejmować test wody, aby sprawdzić, czy studnia lub zbiornik używany do przechowywania nie jest zanieczyszczony. Twój szambo wymaga wymiany, jeśli nie filtruje prawidłowo ścieków. Specjalista od szamba może również być w stanie powiedzieć ci, czy twój zbiornik jest za mały dla twoich potrzeb. Jak wspomniano powyżej, nawet jeśli wykonujesz świetną robotę, utrzymując szambo i nigdy nie spłukujesz niczego poza odpadami i papierem toaletowym, będziesz mieć problemy, jeśli będzie za mały. Jeśli zastanawiasz się, czy możesz użyć ulepszonego systemu septycznego, skontaktuj się ze specjalistą od szamba.

Aktualizowanie systemu zgodnie z przepisami i kodeksami bezpieczeństwa

Innym ważnym powodem, aby być na bieżąco z pompowaniem i inspekcją szamba, jest upewnienie się, że Twój dom i nieruchomość są nadal zgodne z przepisami budowlanymi. Systemy na budowie muszą być zgodne z określonymi przepisami bezpieczeństwa i zasadami budowlanymi. Zasady te będą się różnić w zależności od stanu, hrabstwa i miasta. Profesjonalni specjaliści od konserwacji i napraw mogą zagwarantować, że system szamba jest aktualny i zgodny ze wszystkimi lokalnymi rozporządzeniami.

Regularne pompowanie i konserwacja szamba zapewnią bezpieczeństwo Twojemu domowi i zdrowie Twojej rodziny. Aby umówić się na inspekcję na miejscu i ustalić, jakie regularne usługi i konserwacje są wymagane, aby Twój system działał prawidłowo, skontaktuj się z nami już dziś tutaj, w naszej firmie.