Czy nadszedł czas na pompowanie szamba?

Jednym z kluczowych sposobów na utrzymanie prawidłowego działania szamba jest regularna konserwacja. W przypadku większości właścicieli domów z systemami septycznymi co miesiąc niewiele trzeba zrobić, aby zapewnić prawidłowe odprowadzanie ścieków. Jednak do utrzymania funkcjonowania systemu potrzebne są dokładne pompowanie i inspekcja; ale jak często powinieneś to robić?

Harmonogram pompowania septycznego

Nie ma określonej ilości czasu, która powinna upłynąć pomiędzy usługami pompowania septycznego . W przypadku większości domów będzie to zależeć od kilku różnych czynników. Obejmują one:

  • Jak duży jest zbiornik? Rozmiary zbiorników septycznych są zależne od kurnika, co może mieć wpływ na to, jak często trzeba będzie opróżniać zbiornik. Jeśli masz mały dom, prawdopodobnie masz mniejszy zbiornik, który może wymagać częstszego odciągania.v
  • Ile osób korzysta z systemu septycznego? Jeśli masz duży dom, w którym mieszkają tylko dwie lub trzy osoby, możesz potrzebować sprzątania tylko raz na kilka lat. Jednak mały dom, w którym mieszka wiele osób, może wymagać częstszego odciągania pokarmu.
  • Ilość wytworzonych odpadów. Wszystko, co spływa do kanalizacji, musi zostać przetworzone przez szambo. Jeśli prowadzisz firmę w domu, która wymaga korzystania z kanalizacji, możesz wymagać częstszego planowania pompowania.

Problem z konserwacją szamba polega na tym, że bez kontroli może być niemożliwe określenie stopnia zapełnienia zbiornika. Jeśli Twój system działa wydajnie, odpady stałe ulegają rozkładowi i pompowanie nie jest potrzebne często. Jednak im więcej żywności, papieru i odpadów stałych zostanie wyrzuconych do kanalizacji, tym bardziej prawdopodobne będzie konieczność częstego odciągania.

W większości przypadków skuteczne powinno być przepompowanie i sprawdzenie systemu septycznego co trzy lata. Nawet jeśli zbiornik nie jest pełny, może to zapobiec przepełnieniu zbiornika i zapewnić prawidłowe działanie wszystkich elementów.

Jeśli od ostatniej usługi pompowania septycznego minęło kilka lat, nie czekaj na wykonanie kopii zapasowej. Zadzwoń do naszego zespołu Szamba Betonowe w naszych lokalizacjach w Cumming lub Buford, GA, aby zaplanować następną usługę konserwacji septycznej.

ambo to wydajne i proste rozwiązanie do zarządzania odpadami w domu lub firmie. Są jednak znacznie bardziej wrażliwe na uszkodzenia niż ogólnomiejski system kanalizacyjny. Ponadto naprawa szamba może być kosztowna, dlatego w firmie Szamba Betonowe zalecamy regularną konserwację oraz należytą ostrożność i zwracanie uwagi na to, co trafia do Twojego zbiornika.

Ciecz dostaje się do szamba z wielu różnych źródeł w domu. Zlewy, wanny, łazienki i urządzenia pralnicze ściekają do szamba. Delikatna kolonia bakterii w zbiorniku rozkłada materię organiczną, umożliwiając jej ponowne rozproszenie do środowiska.

Nie powinieneś zauważyć żadnych nieprzyjemnych zapachów wydobywających się ze zbiornika lub pola drenażowego. Jednak niektórych materiałów nie można rozłożyć i gromadzą się one w zbiorniku w postaci szlamu. Firma Szamba Betonowe zaleca mieszkańcom Gruzji pompowanie zbiornika co trzy do pięciu lat w celu usunięcia nagromadzonej mazi.

Co nie może wejść do szamba?

Twój szambo będzie miał trudności z przetworzeniem wielu rodzajów materii organicznej i nieorganicznej. W rezultacie blokady w systemie prowadzą do wycieków, nieprzyjemnych zapachów i kosztownych rachunków za naprawy. Przedmioty takie jak pieluchy, ręczniki papierowe, niedopałki papierosów i produkty sanitarne niszczą każdy system kanalizacyjny, ale efekty są znacznie bardziej niszczycielskie w przypadku szamba.

Łatwo zapomnieć, że zlew kuchenny spływa do szamba. Tłuszcze, tłuszcze i oleje do smażenia dodają się do szlamu i piany w zbiorniku i mogą przeciekać do otoczenia i zanieczyścić je. Odcieki z gotowania należy wyrzucić razem z innymi śmieciami. Alternatywnie, dobrym środkiem zabezpieczającym jest łapacz tłuszczu pod zlewem.

Szambo opiera się na kulturach bakteryjnych, które rozbijają wypłukane ciała stałe. Benzyna, środek chwastobójczy i inne rozpuszczalniki są niszczące dla tych organizmów i uniemożliwiają działanie zbiornika. Silne chemikalia należy właściwie usuwać i nigdy nie wylewać do kanalizacji. Należy zachować ostrożność przy wyborze środków do czyszczenia muszli klozetowych, takich jak wybielacz i związki kwasowe zabijają przyjazne bakterie. Zamiast tego wybierz przyjazny dla środowiska środek czyszczący.

Ostatecznie do szamba powinna dostawać się tylko woda, ludzkie odchody i cienki, specjalnie opracowany papier toaletowy. Jeśli obawiasz się, że szambo nie działa prawidłowo lub zostały wprowadzone szkodliwe materiały, skontaktuj się z firmą Szamba Betonowe w Polsce już dziś.