Przewodnik dla kupujących gwoździarkę

Ten przewodnik dla kupujących gwoździarki obejmuje różne rodzaje dostępnych gwoździarek do drewna i drewna oraz podkreśla zalety i wady bezprzewodowych gwoździarek zasilanych bateriami w porównaniu z gwoździarkami zasilanymi gazem .

Wygoda nie posiadania przewodu lub węża powietrznego podłączonego do pistoletu do gwoździ napędza popularność bezprzewodowych gwoździarek, ale wybór najlepszego bezprzewodowego pistoletu do gwoździ może być mylący – zwłaszcza przy tak wielu dostępnych opcjach.

Czy potrzebuję gwoździarki do ram lub gwoździarki do wykańczania? A co z gwoździarkami? Nie kończy się to tylko na typie gwoździarki; czy powinienem wybrać gwoździarkę bezgazową lub pistolet do gwoździ, który jest używany w połączeniu z kanistrami gazowymi lub „ogniwami paliwowymi”?

  • Jakie są rodzaje gwoździarek?
  • Zasilane gazem akumulatorowe pistolety do gwoździ VS
  • Jakie są zalety i wady pistoletów do gwoździ zasilanych gazem?
  • Jakie są zalety i wady akumulatorowych pistoletów do gwoździ?

Jakie są rodzaje gwoździarek?

Wybór odpowiedniej średnicy gwoździa ma kluczowe znaczenie, ponieważ zbyt duży może rozłupać drewno, a zbyt mały może nie utrzymać materiału na miejscu. W sklepie z narzędziami znajdziesz odpowiednią gwoździarki dla siebie.

Gwoździarki do oprawy

Gwoździarki oprawiające wbijają największe gwoździe, zwykle o długości od 50 mm do maksymalnie 90 mm. Średnice gwoździ wynoszą zazwyczaj od 2,8 mm do 3,1 mm i zazwyczaj są one sortowane w Wielkiej Brytanii pod kątem 34°, aby pasowały do ​​popularnego magazynka kątowego 34° na gwoździarce. Typowe zastosowania obejmują rygle, belki stropowe, prace słupkowe, wznoszenie szkieletów drewnianych, podsufitki, deskowanie podłóg, łaty dachowe, poszycie dachowe, boazerię, okładziny, ogrodzenia i kratownice.

Gwoździarki wykończeniowe

Gwoździarki wykańczające wbijają gwoździe 15g lub 16g, które mają średnicę około 1,8mm lub 1,6mm – warto zauważyć, że im wyższy wskaźnik, tym cieńszy gwóźdź. Zakres długości różni się w zależności od maszyny, ale typowe rozmiary gwoździ mają długość od 15 mm do 64 mm. Gwoździarki do wykańczania są dostępne z magazynkiem prostym lub pod kątem 20°.

Nasz wcześniejszy artykuł „ Jaka jest różnica między gwoździarką prostą a kątową ”? wyjaśnia podstawowe różnice, zalety i wady obu wersji. Typowe zastosowania do wykańczania gwoździarek to panele na pióro i wpust, listwy koronowe, listwy, listwy, szyny dado, listwy przypodłogowe i obudowy okienne.