Łatwy poradnik rozwiązywania problemów z lodówką.

Nie ma nic bardziej frustrującego niż otwarcie lodówki, sięgnięcie do środka i zauważenie, że nie jest wystarczająco chłodna, aby jedzenie się nie zepsuło. Ten przewodnik rozwiązywania problemów krok po kroku pokaże dokładnie, co należy zrobić, aby zidentyfikować problem i samodzielnie go naprawić.

Najlepsze jest to, że jeśli odkryjesz, że naprawa agd Warszawa będzie wymagać profesjonalisty z odpowiednimi narzędziami i częściami, będziesz w stanie pokazać mu dokładnie, co jest nie tak, co pozwoli mu zaoszczędzić czas i pieniądze.

Narzędzia do pracy

Zanim zaczniesz wykrywać problem z chłodzeniem, musisz zebrać następujące narzędzia:

 1. Zestaw nasadek / grzechotek
 2. Ściągacz izolacji/przecinak

Wymagane materiały

 1. Wentylator i naprawa lodówek Warszawa

  Proste rozwiązania typowego problemu

  Istnieje kilka potencjalnych powodów, dla których lodówka nie chłodzi żywności i napojów. Ale zanim przejdziemy do bardziej skomplikowanych napraw, najpierw przyjrzyjmy się najprostszym poprawkom.

  1. Upewnij się, że lodówka nie została odłączona od zasilania. Czasami wtyczka może zostać częściowo wyrzucona z gniazdka, gdy lodówka zostanie wepchnięta. Może zwierzę domowe wyrwało przewód. Oświetlenie w lodówce powinno zapalić się po otwarciu drzwi. Jeśli nie, oznacza to, że żarówka jest przepalona lub wtyczka nie jest włożona do końca.

  2. Sprawdź termostat, aby upewnić się, że nie został przypadkowo wyłączony.

  3. Sprawdź otwory wentylacyjne z tyłu komory zamrażarki. Czy są blokowane przez duże pudełka lodów lub pizzy? Otwory te muszą być drożne, aby zimne powietrze mogło krążyć w całej zamrażarce/chłodziarce.

  4. Jeśli mieszkasz w domu ze zwierzętami, dużo sierści zwierząt może gromadzić się przed wężownicami pod i za lodówką. Zatkane cewki mogą powodować słabe chłodzenie, więc dokładnie je odkurz.

  5. Sprawdź, czy nic nie utknęło w wentylatorze skraplacza i czy obraca się swobodnie. Jeśli twoja lodówka jest nowszym modelem, może nie mieć wentylatora, ale cewki z tyłu. W przypadku starszych modeli odłącz lodówkę i wyciągnij ją. Oczyść łopatki wentylatora skraplacza i obracaj wentylator palcami, aby sprawdzić, czy porusza się swobodnie lub czy jest zablokowany. Podłącz ponownie lodówkę i sprawdź, czy naprawa płyt indukcyjnych Warszawa działa, gdy pracuje sprężarka. Jeśli wentylator nie działa, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak go wymienić.