Kwestie, które należy wziąć pod uwagę przy przekształcaniu kontenera morskiego w biuro Kwestie, które należy wziąć pod uwagę podczas przekształcania kontenera morskiego w biuro.

Praca z domu stała się w ciągu ostatniego roku nową normą dla wielu osób, ale jeśli nie masz dedykowanego miejsca do pracy, takiego jak biuro lub sypialnia gościnna, życie zawodowe bardzo łatwo przenosi się na czas wolny i odwrotnie.

Producent kontenerów doradza, że założenie biura kontenerowego może być dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy potrzebują domowego biura i podobnie dla małych firm. Na tym blogu analizujemy niezbędne elementy, które należy wziąć pod uwagę, aby rozpocząć tego typu projekt.

Pozwolenie na budowę

Biura w kontenerach transportowych nie potrzebują fundamentów, dlatego są zwykle uważane za budynki tymczasowe, co oznacza, że ​​zwykle nie potrzebujesz pozwolenia na budowę. Jednak w pewnych okolicznościach jego pozyskanie może okazać się konieczne, np. jeśli mieszkasz na obszarze chronionym ( w tym przypadku przyda się obicie kontenera) lub jeśli planujesz mieć wodę i prąd. Zawsze najlepiej jest skonsultować się z lokalnymi władzami planistycznymi przed rozpoczęciem projektu, aby się upewnić.

Przygotowanie strony

Będziesz musiał przygotować swoją lokalizację na dostawę kontenera transportowego, upewniając się, że lokalizacja jest dostępna dla naczepy wyposażonej w dźwig. Ciężarówka będzie potrzebowała twardego podłoża do zaparkowania, a obok niej jeszcze twardszego podłoża na stabilizatory. Będziesz także musiał wziąć pod uwagę trasę dostępu do miejsca (niskie mosty itp.). Będziesz także potrzebować twardej, płaskiej powierzchni do zaparkowania kontenera.

Kontener nowy lub używany

Istnieje wiele firm, które zapewniają w pełni odnowione kontenery biurowe , ale jeśli masz ograniczony budżet, zwykle lepszym rozwiązaniem jest używany kontener. Kontenery jednorazowe są zwykle w dobrym stanie, więc jeśli chcesz ograniczyć naprawy do minimum, warto wydać trochę więcej na jeden z nich. Jeśli czynnikiem jest koszt, używany pojemnik można zwykle kupić od około 1200. Decyzja o tym, jaki rodzaj pojemnika kupić, może być trudna, dlatego przygotowaliśmy ten przewodnik, aby Ci pomóc.

Kontenery są wykonane ze stali i zaprojektowane tak, aby były odporne na korozję i ekstremalne warunki. Jeśli Twój kontener będzie wystawiony na działanie warunków atmosferycznych, nie będziesz musiał martwić się o konserwację zewnętrzną.

Naturalne światło

Umieszczenie okna w biurze kontenerowym nie tylko wprowadzi naturalne światło, ale także stworzy przyjemniejsze środowisko pracy, zapobiegając zmęczeniu oczu i bólom głowy. Oczywiście znacznie łatwiej jest zainstalować jedno duże okno niż kilka małych. Dobrym rozwiązaniem są również przesuwane drzwi tarasowe, które wpuszczają dużo światła, są izolowane, a także pozwalają nie tracić cennej przestrzeni w przypadku drzwi wahadłowych. Aby latem zapewnić więcej cienia, dobrym rozwiązaniem może być zamontowanie markizy.

 

Bezpieczeństwo

Ponieważ wszystkie poufne dokumenty biurowe, drogi sprzęt komputerowy i ulubione pliki cookie są ukryte w środku, musisz upewnić się, że Kontenery handlowe są bezpieczne. Dodanie dodatkowych zamków na zewnątrz jest absolutną koniecznością, a jeśli Twój kontener jest na zewnątrz, instalacja systemu telewizji przemysłowej i oświetlenia nocnego odstrasza potencjalnych intruzów .

 

Hydraulika i elektryczność

Instalacja wodno-kanalizacyjna do zlewu powinna wystarczyć, jeśli z kontenera korzysta tylko kilka osób i masz toaletę.

Z tego samego powodu, mając mały grzejnik, oświetlenie, komputery, toster i czajnik w małym biurze, możesz z łatwością zużyć ponad 7000 watów , jeśli wszystko zostanie włączone na krótko i jednocześnie. Upewnij się, że masz prawidłowo zainstalowany zasilacz 32a wokół pojemnika. Unikaj mnożenia przedłużaczy i poświęć trochę czasu na zainstalowanie dużej liczby gniazdek w wewnętrznych ścianach kontenera tam, gdzie będą potrzebne.

Warto również pomyśleć o klimatyzacji, ponieważ zimą w kontenerach może być bardzo zimno, a latem bardzo gorąco. Zainstalowanie okładziny zewnętrznej wyłożonej izolacją pomoże utrzymać stałą temperaturę wewnątrz budynku przez cały rok.

Powłoka wewnętrzna

Aby zapewnić izolację i zapobiec kondensacji, należy wyłożyć wnętrze kontenera wysyłkowego. Izolacja pianką poliuretanową to najskuteczniejszy sposób ocieplenia wnętrza kontenerów. Dwuskładnikowa pianka izolacyjna jest natryskiwana bezpośrednio na powierzchnię stali, a jej ekspansja tworzy jednolitą warstwę izolacyjną, bez szczelin i szwów. Po nałożeniu pianki izolacyjnej można ją obłożyć płytą gipsowo-kartonową lub sklejką, ale alternatywnie zastosowanie melaminy pozwala na czyste i łatwe do utrzymania w czystości wnętrze bez konieczności stosowania innych dekoracji .