Jaki olej do pił łańcuchowych Stihl?

ŁATWOŚĆ WYPEŁNIANIA MATERIAŁÓW

Wielkość zbiornika oleju i łatwość dolewania nowego oleju to ważne kwestie przy częstym używaniu pilarki, tak jak w przypadku naszych pilarek Stihl. Czynniki te mogą znacznie ułatwić dodawanie oleju. Preferujemy korki olejowe z uszami, które można łatwo obrócić w rękawiczkach lub klapki, które zapewniają pewny chwyt, ponieważ pozwala nam to napełnić zbiornik bez konieczności zdejmowania rękawic roboczych i zaolejania rąk.

WYCIEKI I WIĘCEJ WYCIEKÓW

Wycieki podczas procesu uzupełniania oleju mogą być również spowodowane wąską szyjką wlewu w zbiorniku oleju pilarki. Olej do prowadnic i łańcuchów może zachowywać się na zimno jak melasa. To sprawia, że jest bardziej podatny na spiętrzanie i przepełnianie. Dodatkowo plastikowe filtry na wlocie do zbiornika mogą ograniczać średnicę. Wreszcie, unikamy czapek, które wydają się podatne na krzyżowanie się wątków. Może to sprawić, że regularne prace konserwacyjne, takie jak napełnianie zbiornika oleju, będą dość frustrujące.

WSKAZÓWKI, ABY UNIKNĄĆ WYCIEKU LUB ROZLEWU OLEJU

Aby uniknąć bałaganu podczas używania piły łańcuchowej, spróbuj zrobić mały otwór w folii uszczelniającej butelkę z olejem. Alternatywnie możesz użyć butelki z syropem ze zwężającą się końcówką, aby otworzyć. Pozwala to na wlewanie cienkiego strumienia oleju podczas napełniania.

Następnie możesz użyć końcówki, aby jedną ręką zatrzymać przepływ, a drugą ustabilizować piłę. Tylko najpierw wyczyść butelkę! Warto również zauważyć, że niektóre pilarki spalinowe Stihl są podatne na wycieki oleju z powodu rozszerzania się i kurczenia plastikowego zbiornika w wyniku codziennych zmian temperatury.

Hamulec łańcucha i inne funkcje bezpieczeństwa

Oceniając hamulce łańcuchowe i blokady spustu bezpieczeństwa w pilarkach łańcuchowych, weź pod uwagę ich łatwość użycia i skuteczność. Większość hamulców łańcuchowych jest niezawodna, ale chcesz mieć pewność, że sięgają wystarczająco wysoko, aby można je było łatwo aktywować podczas odrzutu.

pilarka spalinowa stihl

Pilarka spalinowa stihl

Szukamy również umiejscowienia i wyczucia blokady spustu bezpieczeństwa jaką ma pilarka spalinowa stihl. Powinien być łatwy w użyciu i nie przeszkadzać w naturalnym ułożeniu dłoni. Blokada spustu Echo jest znana z tego, że jest szczególnie łatwa do wymiany, ale nie jest jasne, czy jest to cecha pozytywna, czy negatywna! Inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy ocenie pił łańcuchowych, to położenie osłon przednich i sworznia zaczepu łańcucha — zwykle dość niezawodne w większości modeli.

Wyginające się kolce

Piły łańcuchowe są wyposażone w kolce tnące, zwane również kolcami zderzaka, kolcami do ścinania lub kolcami. Pomagają one w wydajniejszym przecinaniu drzew i kłód. Te stalowe kolce umieszczone wzdłuż prowadnicy pomagają zakotwiczyć pilarkę w miejscu podczas obracania prowadnicy przez cięcie.

Używając kolców do wykonania ruchu podnoszącego tylną ręką zamiast pchania w dół, możesz mocno przytrzymać pilarkę do drewna i pozwolić silnikowi wykorzystać maksymalną siłę uciągu. Ta technika pomaga zredukować wibracje podczas cięcia i szarpnięcia, które mogą wystąpić podczas trzymania pilarki z dala od obrabianego materiału.

Wykorzystanie kolców zwiększa również kontrolę — po prostu unikaj stosowania zbyt dużego nacisku, ponieważ może to spowodować zablokowanie piły łańcuchowej. Tak, nawet piły zasilane gazem!