Jaką muszę mieć zdolność kredytową?

Czym jest zdolność kredytowa?

Zdolność kredytowa jest podstawowym czynnikiem przy udzielaniu kredytów hipotecznych. Jest to wskaźnik, który pomaga bankowi ocenić, czy klient będzie w stanie spłacić kredyt. Wysokość zdolności kredytowej oblicza się na podstawie dochodów, wydatków i innych czynników. Najważniejszymi czynnikami, które wpływają na zdolność kredytową, są dochody i długoterminowe zobowiązania finansowe. Dochody klienta mogą pochodzić z różnych źródeł ale to bank zdecyduje czy je uzna. Sprawdzony doradca kredytowy Wrocław sprawdzi bezpłatnie zdolność kredytową do potencjalnego kredytu hipotecznego.

Poprawa zdolności kredytowej

Zdolność kredytowa jest ważnym czynnikiem decydującym o tym, czy dostaniesz kredyt hipoteczny. Jest to miara Twojej zdolności do spłaty pożyczki. Opiera się na takich czynnikach, jak historia kredytowa, dochody, historia zatrudnienia i długi. Silna zdolność kredytowa da Ci większe szanse na uzyskanie kredytu na korzystnych warunkach.  Ogólnie zdolność kredytową można poprawić np. poprzez terminowe regulowanie rachunków, utrzymywanie dobrej historii kredytowej i utrzymywanie niskiego wskaźnika zadłużenia do dochodów. Doradca kredytowy Wrocław podpowie Ci jak dokładnie poprawić Twoją zdolność kredytową na podstawie zebranych informacji więc podejmując te kroki, możesz zwiększyć swoje szanse na uzyskanie potrzebnego kredytu hipotecznego. Ponadto korzystając z usług doradcy nie musisz szukać tych wszystkich rzeczy w Internecie, a otrzymasz to wszystko w pigułce.

Pomoc doradcy

Każdy kredyt jest przyznawany na podstawie oceny zdolności kredytowej klienta. Kredytodawca będzie oceniać kilka czynników, w tym historię kredytową, dochody, wydatki i inne zobowiązania finansowe. Zatem gdy klient ma wysoką zdolność kredytową, istnieje większe prawdopodobieństwo, że będzie w stanie spłacić kredyt w terminie. Dlatego też banki oferują  niższe stopy procentowe dla klientów o wysokiej zdolności kredytowej, ponieważ są oni uważani za bardziej bezpiecznych. Doradca kredytowy Wrocław oceni Twoją indywidualną sytuację i przedstawi adekwatne oferty banków. Podsumowując zaoszczędzisz dużo czasu i pieniędzy korzystając z usług doradcy hipotecznego.