Jak zapewnić dziecku wspaniałe wakacje na obozie pływackim?

To może być wypróbowany i przetestowany „hack” dla rodziców, ale na pewno działa: „Zmartwiony dzieciak? Po prostu dodaj wody!” 

Zabawa w wodzie jako małe dziecko, pluskanie się w płytkim basenie, a nawet wspinanie się pod prysznicem zdziałają cuda dla rodziców i opiekunów, których dzieci są rozgniewane, smutne, rozregulowane lub nadmiernie pobudzone. Wraz z pluskaniem w wodzie następuje pewne przywrócenie i zresetowanie. Pływanie dla niemowląt korzystnie wpływa na ich rozwój.

Dodanie lekcji pływania do dodatkowych zajęć dziecka na ścianie jest wysoce zalecane przez wiele osób, które popierają lekcje pływania jako umiejętność przetrwania. Ponadto wiemy, że to uwielbiasz, ponieważ oferuje korzyści rozwojowe i fizyczne dla Twojego małego ucznia. Ale być może jednym z najwspanialszych korzyści jest to, że Twoje dziecko to pokocha. 

6 powodów, dla których Twoje dzieci pokochają lekcje pływania

Lekcje pływania są niezbędne do przetrwania, ale radość dziecka jest kluczem do sukcesu. Przyjrzyjmy się zabawnym powodom, dla których dzieci uwielbiają lekcje pływania.

1. Sprawia, że ​​są naprawdę szczęśliwi (i mniej zestresowani)

Aktywne dzieci są lepiej przygotowane do radzenia sobie ze stresem. Obozy letnie pozwalają otworzyć się dzieciom na nowe doświadczenia. Naukowcy odkryli, że poziom kortyzolu (hormonu stresu) był znacznie niższy u dzieci z wyższym poziomem aktywności. Dzięki regularnej aktywności dzieci nabywają umiejętności radzenia sobie z lękiem i depresją. Rezultat: większa pewność siebie, radość i poczucie własnej wartości! Stań dumnie mały… a potem wskocz do tego basenu!

2. Pływanie angażuje ich zmysły

Z siedmiu zmysłów pływanie angażuje aż pięć! 

  • Wzrok
  • Dotykać
  • Przesłuchanie
  • Przedsionkowy (ruch – taki jak równowaga)
  • Propriocepcja (pozycja ciała)

Twoje dziecko uwielbia odkrywać nowe rzeczy. Zabawa sensoryczna rozwija zdolności motoryczne i umiejętność rozwiązywania problemów. Wiedza to potęga!

3. Pomaga im się wyłączyć

Dzieci uczą się cały dzień! Pływanie pozwala im odłożyć na bok metody matematyczne, litery lub klocki i zaangażować się w inne środowisko. Mimo że trenerzy organizują lekcje pływania, wciąż można się dobrze bawić. Ponadto, gdy poznają podstawowe narzędzia zapewniające bezpieczeństwo nad wodą, ich zabawa w wodzie może być swobodna i luźna w innym środowisku – na przykład na basenie. Swobodna zabawa pobudza ich wyobraźnię.

4. Zwiększa zaufanie do przyjaciół

Grupowe lekcje pływania mogą początkowo onieśmielać introwertyczne dzieci, ale z czasem Twoje dziecko wyjdzie z bańki. Dzieci uczą się wskazówek społecznych, zrozumienia, komunikacji, słuchania i nie tylko poprzez socjalizację. Kiedy zbudują tę pewność siebie, zobaczysz, jak wpłynie to na inne obszary ich życia – szkołę, imprezy i ustawienia rodzinne. 

5. Mogą się z tobą bawić!

Kiedy ludzie pytają, kiedy rozpocząć naukę pływania, często są mile zaskoczeni, gdy odkrywają, że rozpoczęcie nauki pływania już od szóstego miesiąca życia przynosi korzyści . W tym sezonie opiekunowie uczestniczą w zajęciach ze swoimi dziećmi w celu wsparcia i zachęty. Kiedy rodzice bawią się i angażują swoje dzieci, rezultatem jest bliższa więź, rozwiązany konflikt i głębsza nauka. 

Wartość rodzica jest nadal ważna dla starszych dzieci, nawet jeśli siedzisz z boku podczas lekcji pływania. Nawiązywanie kontaktu wzrokowego, wizualne zachęcanie dziecka gestami i obecność podczas obserwacji wzmocni więź w związku.

6. Osiągają swój potencjał – i to jest przyjemne!

„Zobaczymy, jak puszczasz bańki mydlane”.

„Czy możesz włożyć całą twarz pod wodę?”

„Kopnij te nogi i zobacz, jak ci idzie!”

– Czy możesz przepłynąć na drugą stronę?

„Zobaczmy, jak najlepiej radzisz sobie w stylu motylkowym”.

„Pobiłeś swój najlepszy czas!”

Na każdym etapie nauki pływania Twoje dziecko osiąga kamienie milowe. Stawiane są nowe cele, a następnie je osiągają. Za każdym razem, gdy opanowują nową umiejętność, wzrasta ich pewność siebie. Nauka pływania i wyznaczanie celów dadzą dzieciom radość z osiągnięć i dumę. 

Uśmiechnięte twarze na lekcjach pływania

Nie wszystkie dzieci od razu pokochają lekcje pływania, ale zachęcanie do zabawy w wodzie od najmłodszych lat może pomóc im w końcu znaleźć płetwy, jeśli chodzi o lekcje pływania. Powoli ten uśmiech i ich pewność siebie będą rosły!

Więc jeśli twoje dziecko zachowuje się dzisiaj, pamiętaj, „po prostu dodaj wodę” i zapisz je do szkoły pływania. Pokochają to!