Budowa domu z trzech kontenerów.

Projekt

Projekt opiera się na nordyckich wartościach. Nie tylko według architektury, ale także obiektów projektowych. Te wartości są zdefiniowane jako:

  • Elastyczność.
  • Buduj dla ludzi, ludzkich wartości. – Dobre warunki światła dziennego, różne rodzaje światła.
  • Niezawodne (długoterminowe) rozwiązania. – Zdrowe materiały, materiały nadające się do recyklingu, projektowanie strategii demontażu.
  • Materiały, które starzeją się z wdziękiem.
  • Dostęp do natury, zieleni.
  • Minimalistyczny wygląd.
  • Figlarność.

Zrównoważone globalne mieszkalnictwo

Koncepcja modułowa, oparta na zasadzie projektowania, wykorzystująca standardowe moduły sześcienne o wysokości 40 stóp jako system konstrukcyjny. Strukturę można dostosować do lokalnych wyzwań, takich jak problemy klimatyczne lub trzęsienia ziemi. Narzędzia dostosowywania online dają klientom możliwość decydowania o własnej wersji domu pod względem układu, wielkości, elewacji, wnętrza itp. Konfiguracja odbywa się w ramach predefiniowanych ram, które zapewnią wysoką wartość architektoniczną i jakość materiałów. Elementy budowlane są prefabrykowane, a budowa na miejscu może być ograniczona.

ELASTYCZNA przestrzeń

Nowoczesne kontenery mieszkalne to serce domu. Zawiera salon, kuchnię i może być używany do wielu celów. Części pomieszczenia mają podwójną wysokość, co stwarza doskonałe warunki oświetleniowe. Pozostała część przestrzeni to wysokość jednej kondygnacji, określona przez podest, który zapewnia dostęp do pomieszczeń na drugim piętrze. Z każdego końca przestrzeni jest dostęp do otoczenia i światła dziennego. Granica między wnętrzem a zewnętrzem znika, gdy drzwi się otwierają. Jest to podstawowa część projektu; aby móc się otworzyć, wpuścić do środka naturę. Jest to konsekwencja posiadania różnych wymagań co do temperatury wewnątrz i definicji tego, jakie funkcje domowe odbywają się wewnątrz i na zewnątrz.

Geometria

Geometria przestrzeni jest określona przez dwa rzędy modułów i może być łatwo modyfikowana zgodnie z konkretnymi życzeniami dotyczącymi rozmiaru. Przestrzeń posiada szereg możliwych rozwiązań podziałów. Zarówno na jednym planie, jak i na dwóch planach. Może to być również jedna wielka przestrzeń, tworząca dużo światła i otwartości. Elementy kuchenne wbudowane są w ścianę (w moduł techniczny). Tworzy więcej miejsca na podłodze, a także ułatwia podłączenie do wody i kanalizacji. Kuchnię można również rozbudować o element wolnostojący, wyznaczający strefę roboczą kuchni. Z przestrzeni jest dostęp do wszystkich przestrzeni. Eliminuje to metry kwadratowe wykorzystywane w logistyce. Możliwe jest wykonanie większych otworów z przestrzeni do pomieszczeń, ponownie tworząc elastyczne rozwiązania w ramach tego samego systemu.

Obszar roboczy kuchni

Z przestrzeni jest dostęp do wszystkich przestrzeni. Eliminuje to metry kwadratowe wykorzystywane w logistyce. Możliwe jest wykonanie większych otworów z przestrzeni do pomieszczeń, ponownie tworząc elastyczne rozwiązania w ramach tego samego systemu.

Sypialnie

Wielkość sypialni określa połowa modułu. Istnieją cztery kontenery, które można wykorzystać do wielu celów: sypialnia rodzica, sypialnia dziecka, miejsce do pracy itp. Trzy pokoje mają okna na dwóch elewacjach, tworząc mieszane światło. Istnieje możliwość usunięcia ściany lub jej części od strony przestrzeni. Zwiększa to elastyczność układu i pokazuje zdolność systemów konstrukcyjnych do przystosowania się do różnych potrzeb.

Lądowanie

Półpiętro zapewnia dostęp do drugiego piętra, ale może również służyć jako przestrzeń do zabawy, relaksu lub pracy. Daje to mieszkańcowi możliwość wycofania się, ale nadal cieszenia się towarzystwem ludzi w domu. Znajdujesz się w przestrzeni, ale ponieważ znajdujesz się na pierwszym piętrze, odciągasz się od akcji. To idealne miejsce na wyciszenie się i jednocześnie obserwację tego, co dzieje się w domu.